🇬🇪 საქართველომ 2026 წლის ზამთრის ოლიმპიადაზე ფიგურულ ციგურაობაში ექვსი ლიცენზია მოიპოვა
მამაკაცთა კატეგორიაში, სპორტულ წყვილებსა და სპორტულ ცეკვებში 2026 წლის ზამთრის ოლიმპიადაზე ორი ლიცენზია მოიპოვა ნიკა ეგაძემ, ორი ლიცენზია მოიპოვა ანასტასია მეტელკინასა და ლუკა ბერულავას სპორტულმა წყვილმა, ორი ლიცენზია მიიღო დიანა დევისისა და გლებ სმოლკინის წყვილმა.
🇬🇪ვარკეთილში საცხოვრებელ კორპუსში ხანძარი გაჩნდა
მეშვიდე სართულზე გაჩენილ ხანძარს მოხუცი ქალბატონის სიცოცხლე ემსხვერპლა.
🇬🇪 2026 წელს Google Maps დაამატებს საქართველოს 360 გრადუსიან პანორამულ სურათებს
Google-ის სპეციალური გადამღები ჯგუფები ქვეყნის 24 ქალაქში 360 გრადუსიან პანორამულ სურათებს გადაიღებენ. დაგეგმილია 15 000 კმ-ის გავლა, მათ შორის ქალაქები, როგორიცაა თბილისი, ბათუმი, ქუთაისი, რუსთავი, ახალციხე, მცხეთა, თელავი, ზუგდიდი, გორი, ოზურგეთი, მესტია და სხვა.
🇬🇪 პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე სამართალდამცავებმა "კოალიცია ცვლილებისთვის" ერთ-ერთ ლიდერი ელენე ხოშტარია და კიდევ რამდენიმე პირი დააკავეს
თავდაპირველად აქციის მონაწილეები რუსთაველის გამზირზე გზის გადაკეტვას ცდილობდნენ, რის უფლებასაც მათ სამართალდამცველები არ აძლევდნენ. პოლიციასა და სამართალდამცველებს შორის პერიოდულად ადგილი აქვს სიტყვიერ და ფიზიკურ დაპირისპირებას.
📌პარლამენტთან აქციის მონაწილეები, "ნაციონალური მოძრაობის“ ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელი პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის მუშაობის გასაპროტესტებლად შეიკრიბნენ.